Badanie EKG

Elektrokardiografia, w skrócie EKG, jest badaniem całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjenta. Badanie to nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. W jego trakcie pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odkrytymi kończynami oraz klatką piersiową. Elektrody przymocowuje się na kończynach dolnych i górnych (w okolicy kostek i nadgarstków) oraz na klatce piersiowej przy pomocy specjalnych uchwytów lub przyssawek. Żel, którym smaruje się skórę przed założeniem elektrod zwiększa przewodzenie impulsów elektrycznych. Podczas badania pacjent powinien pozostać w bezruchu, ponieważ skurcze i drżenia mięśni mogą zaburzyć zapis EKG, uniemożliwiając jego prawidłową interpretację. Całe badanie trwa zazwyczaj kilka minut. Badanie EKG można wykonywać u pacjentów w każdym wieku. Nie ma tez przeciwwskazań do wykonywania go u kobiet w ciąży.

Wynik EKG jest analizowany przez lekarza kardiologa. Opis wraz za zapisem badania dostępny jest w ciągu 30 minut od przeprowadzenia badania.

Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem 74 645 29 50 lub 74 645 29 51 numer wewnętrzny 3 lub 4

Koszt badania z opisem 50 PLN.