Badania krwi

W przychodni wykonujemy komercyjne badania laboratoryjne i analityczne.

Kto i w jaki sposób wykonuje laboratoryjne badania krwi?

  • Badania laboratoryjne wykonywane są w naszej przychodni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 10:00. Krew do badania pobierana jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Jak się przygotować do pobrania krwi?
Na pobranie krwi do badań analitycznych należy zgłosić się:

  • na czczo
  • po przespanej nocy
  • w godzinach porannych (8.00 do 10.00)
  • w dniu poprzedzającym badanie należy ograniczyć wysiłek fizyczny, stosować normalną mieszaną dietę oraz nie spożywać alkoholu

Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem 74 645 29 50 lub 74 645 29 51 numer wewnętrzny 5

Continue Reading

Szczepienia dodatkowe

W naszej przychodni można zaszczepić się siebie i dziecko przeciwko wielu chorobom. Poniżej lista najbardziej popularnych szczepień jakie wykonujemy.

  • Szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu
  • Szczepienia przeciwko grypie
  • Szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby WZW typ A i B
  • Szczepienie przeciwko rotawirusom
  • Szczepienie przeciwko meningokokom.

W przychodni wykonujemy również inne szczepienia dodatkowe.

Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem 74 645 29 50 lub 74 645 29 51 numer wewnętrzny 5

Continue Reading

Badanie EKG

Elektrokardiografia, w skrócie EKG, jest badaniem całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjenta. Badanie to nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. W jego trakcie pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odkrytymi kończynami oraz klatką piersiową. Elektrody przymocowuje się na kończynach dolnych i górnych (w okolicy kostek i nadgarstków) oraz na klatce piersiowej przy pomocy specjalnych uchwytów lub przyssawek. Żel, którym smaruje się skórę przed założeniem elektrod zwiększa przewodzenie impulsów elektrycznych. Podczas badania pacjent powinien pozostać w bezruchu, ponieważ skurcze i drżenia mięśni mogą zaburzyć zapis EKG, uniemożliwiając jego prawidłową interpretację. Całe badanie trwa zazwyczaj kilka minut. Badanie EKG można wykonywać u pacjentów w każdym wieku. Nie ma tez przeciwwskazań do wykonywania go u kobiet w ciąży.

Wynik EKG jest analizowany przez lekarza kardiologa. Opis wraz za zapisem badania dostępny jest w ciągu 30 minut od przeprowadzenia badania.

Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem 74 645 29 50 lub 74 645 29 51 numer wewnętrzny 3 lub 4

Koszt badania z opisem 50 PLN.

Continue Reading

Holter EKG

Holter EKG czyli 24-godzinna rejestracja zapisu EKG. Jest to badanie polegające na ciągłym, całodobowym monitorowaniu rytmu i częstości pracy serca. W tym badaniu ważne jest aby pacjent prowadził normalną, codzienną aktywność. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie zaburzeń pracy serca, które zdarzające się na tyle rzadko czy sporadycznie, iż są trudne do wychwycenia podczas standardowego badania EKG.

Wskazania do przeprowadzenia badania:

  • diagnostyka zaburzeń rytmu (sporadycznie występujące skurcze dodatkowe nadkomorowe i komorowe, częstoskurcze, bloki serca)
  • ocena skuteczności leczenia antyarytmicznego
  • ocena czynności stymulatora/rozrusznika serca
  • ocena niedokrwienia mięśnia sercowego
  • omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności

Przygotowanie do badania

Skóra, w miejscu gdzie będą przyklejone elektrody, powinna być czysta (nie wolno jej smarować żadnym kremem). Dla poprawy jakości zapisu celowe jest odtłuszczenie skóry w miejscu przyklejania elektrod, np. alkoholem. W przypadku silnego owłosienia klatki piersiowej konieczne jest ogolenie, co zapobiegnie odklejeniu się elektrod w czasie badania.

Zaleca się wzięcie prysznica lub kąpieli przed badaniem, ponieważ rejestratory nie są wodoodporne. Bezwzględnie należy chronić aparat i wszystkie jego części przed wilgocią, gdyż grozi to zniszczeniem urządzenia.

W czasie badania nie wolno przebywać w silnym polu elektromagnetycznym, a także stosować poduszek i koców elektrycznych, ponieważ może to wpłynąć na zaburzenie pracy urządzenia.

Po wykonaniu badania zapis z urządzenia jest podany dogłębnej analizie. W naszej przychodni pracują doświadczeni lekarze kardiolodzy, który przy pomocy specjalistycznego oprogramowania, opracowują wynik badania. Jego opis, składający się z wniosków i opinii kardiologa, oraz wydruków istotnych fragmentów badania, jest gotowy do obioru najczęściej w przeciągu paru dni.

Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem 74 645 29 50 lub 74 645 29 51 numer wewnętrzny 3 lub 4

Koszt badania z opisem to 120 PLN.

Continue Reading